• 05365130233
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  • 7:00 - 24:00
Ritmik sayma egzersizleri

Ritmik sayma egzersizleri

Ritmik sayma egzersizleri 2.sınıf 3.sınıf ve 4.sınıf öğrencileri için hazırlanmış online bir uygulama / oyundur. Amacı çarpma işleminin ve çarpım tablosunun temelini oluşturan ritmik saymaları bol tekrar ile öğretmektir. Aşağıda yer alan uygulama bağlantılarını kullanarak istediğiniz düzeye çalışabilirsiniz.

 İkinci sınıf öğrencilerimiz ile burada vedalaşıyoruz. Çünkü 2.sınıfta çalışmanız gereken bölüm 5'lere kadar. Fakat çalışmaya devam etmek isterseniz devam edebilirsiniz.

Ritmik Sayma Neden Önemli

Şimdi biraz ritmik saymalar neden önemli olduğu hakkında bilgi verelim. Bildiğiniz gibi çarpım tablosu, birbiriyle çarpılan sayıların çarpımlarını gösteren ve günlük hayatımızı kolaylaştıran bir sistemdir. Çarpma işleminin temelini sıralı toplama yani ritmik saymalar oluşturmaktadır. Çarpım tablosuna çalışmaya başlamadan önce ritmik saymaları öğrenmeliyiz.

Ritmik sayma 1. sınıf kazanımları içinde birer beşer ve onar sayma olarak yer alır: M.2.1.1.5. 100 içinde ikişer, beşer ve onar; 30 içinde üçer; 40 içinde dörder ileriye ve geriye doğru sayar.

2.Sınıfta ise birer, ikişer, üçer, dörder ve beşer ritmik sayma kazanımlarda yer almaktadır: M.2.1.1.5. 100 içinde ikişer, beşer ve onar; 30 içinde üçer; 40 içinde dörder ileriye ve geriye doğru sayar.

3.Sınıfta altışar yedişer sekizer ve dokuzar ritmik saymaların bilimesi gerekmektedir. Kazanım ise şu şekilde: M.3.1.1.6. 100 içinde altışar, yedişer, sekizer ve dokuzar ileriye ritmik sayar.

Gördüğünüz gibi ritmik saymaların dördüncü sınıf gelmeden önce çalışılması, öğrenilmesi, ezberlenmesi gerekiyor. 4. Sınıf öğrencilerinin daha önce çalışmadılarsa ritmik saymaları hemen ezberlemesi faydalı olacaktır.

Ritmik Sayma Etkinlik

Ritmik saymalar ile ilgili egzersizler sadece online olarak değil çıktı alabileceğiniz şekilde de hazırlanmıştır. Dokümanlar bölümünden ilgili dosyaları indirerek çıktı alabilir ve ritmik saymalara çalışabilirsiniz.


Comments powered by CComment

Çarpım Tablosu

çarpım tablosu
Çarpım tablosu, birbiriyle çarpılan sayıların çarpımlarını gösteren ve günlük hayatımızı kolaylaştıran bir sistemdir. Çarpım tablosu ile ilgili aradığınız etkinlik, oyun, uygulama, doküman ve çalışma kağıtlarına sitemizden ulaşabilirsiniz. Çarpma işlemi temel matematik işlemlerinden birisidir. Çarpma işlemini hızlı ve doğru olarak yapmak istiyorsanız çarpım tablosunu öğrenmeli, ezberlemelisiniz. Fakat nasıl? Çarpım tablosu nasıl ezberlenmeli, çarpım tablosu kolay ezber yöntemleri nelerdir gibi sorular aklınıza takılıyor olabilir. Çarpım tablosu ve çarpma işlemine yönelik hazırladığımız etkinlikler, oyunlar, uygulamalar ve dokümanlar ile çarpım tablosunu ezberlemek artık çok kolay!

Ritmik Sayma Egzersizleri

Çarpım tablosuna çalışmaya başlamadan önce ritmik saymaların mutlaka çalışılmış olması gerekir. Ritmik Sayma sayfamıza giderek hemen çalışmaya başlayın.

Çarpma İşlemi Oyunu

Çarpım tablosunu tamamen çalıştıktan sonra karşınıza çıkacak karışık sorular ile çarpım tablosunu tekrar edebilir çarpma işlemindeki hızınızı arttırabilirsiniz.

Çarpım Tablosu Ezberleme Oyunu

Çarpım tablosunu oyun oynayarak ezberlemek ister misiniz? Binlerce öğrenci çarpım tablosu oyunu ile çarpım tablosunu öğrendi. Çarpma işlemi hızını arttırdı. Hadi hemen başlayalım.

Kaçla Çarparsak Aritmetik Oyunu

Çarpım tablosuna çalıştıktan sonra zorlayıcı bir oyun istiyorsanız bu oyun tam size göre. Bu oyunda amacımız çarpma işleminde verilmeyen rakamı bulmak.

Kaçla Çarparsak Aritmetik Oyunu

Çarpım tablosuna çalıştıktan sonra zorlayıcı bir oyun istiyorsanız bu oyun tam size göre. Bu oyunda amacımız çarpma işleminde verilmeyen rakamı bulmak.

İlkokul Matematik Oyunları

Bu site ilkokul Etkinlikeri tarafından hazırlanan bir sitedir. İlkokul Matematik derslerine yönelik hazılanan matematik oyunları sayfası da ilginizi çekebilir.

Görüşler
Image
Image
Image
© 2021 ilkokul Etkinlikleri ilk-okul.com. Her hakkı saklıdır.