kategori

Çarpım Tablosu Nasıl Öğretilir

Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player EdininBu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player EdininBu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player EdininBu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

 
ÇARPIM TABLOSU OYUNU
 Çarpım Tablosu Oyunu (105 ADET PARÇADAN OLUŞMAKTADIR)

* Çarpım tablosunun ezberlenmesine yarayan Türkiye'nin ilk patentli matematik eğitim materyalidir...

Genellikle çarpım tablosunun 1-2 saatte ezberlenmesini sağlar...

Çarpım Tablosu Oyunumuz aşağıdaki parçalardan oluşmuştur...

-100 adet plastik taş

- 1 adet büyük boy gri poşet

- 1 adet ortaboy yeşil poşet

- 1 adet ortaboy kırmızı poşet

- 1 adet skor kartı

- 1 adet çarpım tablosu ezberleme oyununun özel oynanma sisteminin açıklandığı kart

                                                                           OYUNUN AMAÇLARI

1-Çarpım tablosu oyununun amacı kişinin çarpım tablosunu ezberlemesini kolaylaştıran bir çarpım tablosu ezberleme materyali ve ezberleme yöntemi gerçekleştirmektir.

2-Çarpım tablosu oyununun bir diğer amacı çarpım tablosu ezberlenirken zamandan tasarruf edilmesini sağlayan bir ezberleme materyali ve ezberleme yöntemi gerçekleştirmektir. 

3-Çarpım tablosu oyununun bir diğer amacı, çarpım tablosu ezberleme işinin eğlenceli bir şekilde yapılmasını sağlayan ve ezber zorunluluğunun öğrencide yarattığı psikolojik sıkıntıyı azaltan bir ezberleme materyali ve ezberleme yöntemi gerçekleştirmektir.

4-Çarpım tablosu oyununun bir diğer amacı, çarpım tablosu ezberleme işinin eğlenceli hale getirilmesine yardımcı olan bir ezberleme materyali ve ezberleme yöntemi gerçekleştirmektir.

5-Çarpım tablosu oyununun bir diğer amacı, kişinin ezberleme yeteneği gelişiminin takip edilebilmesini sağlayan bir ezberleme materyali ve ezberleme yöntemi gerçekleştirmektir.

* Çarpım Tablosu Oyunumuz sağlığa zararsız 1. sınıf abiyes malzemeden üretilmiştir...

* Non toksit 1.sınıf kalitede sağlığa zararsız ürün...   

                            ÇARPIM TABLOSU OYUNU HAKKINDA

      Sevgili öğrenciler, Saygıdeğer anne ve babalar,    

    

     Eğitime gönül verip bu uğurda emek harcamış çok değerli meslektaşlarım,

     Firmamız Milli Eğitim Bakanlığının ilkokullarda ve ortaokullarda birçok sınıfın müfredatında ( Özellikle 2., 3., 4. ve 5. sınıflarda ) yer alan, doğal sayılarla ve tamsayılarla çarpma ve bölme işlemlerinin hızlı ve doğru bir şekilde yapılabilmesi için temel şart olan, çarpım tablosunun ezberlenmesi ile ilgili olarak Çarpım Tablosu EzberlemeOyunu geliştirmiştir.

   

      Firmamız çarpım tablosu oyununu ezber yapmakta zorlanan öğrencilerin kısa zamanda ezber yapmaları için keşfetmiş ve geliştirip patent başvurusunu yapmıştır. Türkiye'nin ilk patentli matematik eğitim materyali olması firmamız için bir övünç kaynağıdırTürkiye genelinde on binlerce öğrencide kullanıp kısa sürede çarpım tablosunu ezberlediklerine şahit olduk .

      Çarpım tablosunda 6-7-8-9'lari karıştıran öğrenci ya da çarpım tablosundan rastgele bir soru sorulduğunda ( 9 x 7 = ? gibi) bir çırpıda doğru sonucu söyleyemeyen öğrenci çarpım tablosunu ezbere bilmiyordur.     Çarpım tablosunu ezberlemekte zorlanan öğrencilerden bunu çarpım tablosuna bakarak ya da çarpım tablosunu boş kağıtlara yazarak ezberlemelerini istemek hem öğrenciler için, hem öğrenci anne-babaları için hem de onlara emek vererek hayata hazırlayan öğretmenlerimiz için çok zahmetli ve zor bir uğraştır..

 

     Bu şekildeki zoraki çalışmalarda çoğu öğrenci bu sıkıntıya giremez ve bir kısım öğrencide de çarpım tablosunu ezberlemeyi deneyip ezberleyemedikleri için özgüven eksikliği oluşur...     Sadece yazarak ve okuyarak yani oyun olmaksızın çarpım tablosunun ezberlenmesi çalışması birçok öğrencide psikolojik sıkıntıya sebep olmaktadır...

     Bu nedenle Ömer Karaman eğitim materyalleri firması olarak bu zahmetli ezber işini kolaylaştırmak için uzun süreli çalışmalar yapmış ve neticede çocukların severek oynayacakları ve hoşça vakit geçirecekleri bir oyun şeklinde çarpım tablosunu ezberleme oyunu tasarladık...

 

     Bu çalışmalarımızdaki esas gaye şudur ki ; Çarpım tablosunu ezbere bilmeyen bir öğrenci kaliteli eğitim veren liseleri kazanamaz , kaliteli eğitim veren liseleri kazanamayan öğrenci ise güzel üniversitelerin iyi bölümlerini kazanamaz. Hatta bırakın iyi bir liseyi yada üniversiteyi  kazanmayı çarpım tablosunu ezbere bilmeyen bir öğrenci hayatta başarılı olacağına dahi inanamaz...     Özgüven eksikliğinin en büyük sebeblerinden birisi çarpım tablosunun ezbere bilinmemesidir... 

 

     Şu ana kadarki gözlemlerimize göre oyunumuz 1-2 saat içinde çarpım tablosunun ezberini sağlayan bir üründür. Ya da şöyle hesap yaparsak bir öğrencinin günde yarım saat veya 40 dakika civarında oynadığını düşünürsek 4-5 gün içinde çarpım tablosunu ezberleyecektir.     Özellikle dikkat eksikliği sorunu bulunan öğrencilerde çarpım tablosunun ezberlenmesi diğer öğrencilere göre daha sıkıntılı bir iştir. Dikkat dağınıklığı olan öğrencilerde ürünümüz ile çarpım tablosunu 2- 3 saatte ezberletebilirsiniz...    Çarpım Tablosu Oyunu 1.kalitede sağlıklı ve güvenilir plastikten imal edilmiştir. Çocuk sağlığına zararlı olabilecek hiçbir şey içermez...

 

     Tüm Türkiye genelinde tanıtım çalışmalarımız devam etmekte olup onlarca bayiimiz ve yüzlerce aileden tebrik, teşekkür telefonları ve yazıları almaktayız. İLGİNİZE TEŞEKKÜR EDERİZ... (Patent başvuru no:2010-g-224351)

                                                                                                                                                           Matematik Öğretmeni

                                                                                                                                                                    Ömer KARAMAN


Tüm alanda seçkin Eğitim materyallerini www.egitimmateryalleri.net adresinden bulabilirsiniz..


Çarpım Tablosu rakamlar    Çarpım Tablosu tarifleri    1 ler Çarpım Tablosu    Çarpım Tablosu rakamlar    carpim tablosu    Çarpım Tablosu    Çarpım Tablosu öğrenme    Çarpım Tablosu öğrenme    Çarpım Tablosu    Çarpım Tablosu okunuşu    Çarpım Tablosu tarifleri    Çarpım Tablosu nasıl yapılır    Çarpım Tablosu çarpımı    4 ler Çarpım Tablosu    Çarpım Tablosu öğrenme    çarpım Tablosu    Çarpım Tablosu çarpımı    Çarpım Tablosu yazılışı    Çarpım Tablosu Örnekleri    çarpım Tablosu    Çarpım Tablosu ezberle    7 ler Çarpım Tablosu    Çarpım Tablosu    Çarpım Tablosu çarpımı    Çarpım Tablosu nasıl yapılır    Çarpım Tablosu    carpim tablosunu ezberleme    carpim tablosunu ezberleme    Çarpım Tablosu tarifleri    Çarpım Tablosu   
Asya organizasyon
 

Anasayfa | Çarpım Tablosu | Çarpım Tablosu Ezberleme | Çarpım Tablosu Tarihçesi | Çarpım Tablosu Örnekleri | Çarpım Tablosu Nasıl Öğretilir | Çarpım Tablosu Alıştırmaları | Çarpım Tablosu Nedir? | Çarpım Tablosunu Nasıl Öğrenirim? | Çarpım Tablosunu Ezberleme | Çarpım Tablosu Oyunları | Çarpım Tablosu Materyalleri | Çarpım Tablosu İle İlgili Kaynaklar | Çarpım Tablosunu Ezberlemek Zormu? | Çarpım Tablosu Alıştırmaları | Kesirli Sayılarla Çarpma | Tam Sayılarda Çarpma | Üslü Sayılarda Çarpma İşlemi | 2 Basamaklı Sayılarda Çarpma | 3 Basamaklı Sayılarda Çarpma | 4 Basamaklı Sayılarda Çarpma | Rasyonel Sayılarda Çarpma | Çarpanlara Ayırma | İletişim

© Copyright 2004-2017 Çarpım Tablosu Tüm Hakkı Saklıdır